Genomic Health oznámilo plány uvést na trh Liquid Biopsy mutační panel v roce 2016

Genomic Health, Inc. oznámilo plány uvést na trh jejich první test na principu tekuté biopsie, Oncotype SEQ™, v polovině roku 2016. Tento test, prováděný na vzorku krve, je mutační analýza využívající sekvenaci nové generace pro identifikaci vybraných genomových změn pro léčbu pacientů s rakovinou plic, prsu, tlustého střeva, melanomu, vaječníků nebo rakovinu gastrointestinálního traktu v pozdním stadiu. Jako panel určený pro daný účel, je test Oncotype SEQ navržen tak, aby vyhovoval potřebám onkologů tím, že jim poskytne užitečné klinické údaje pro pacienty s rakovinou.

"Neinvazivní test na principu tekuté biopsie nabízí významnou možnost změnit léčbu rakoviny a je naším cílem poskytnout několik produktů pro onkologii a urologii, test Oncotype SEQ je začátek" říká Phil Febbo, M.D., chief medical officer, Genomic Health. "Věříme, že máme dobrou pozici, abychom vedli tento trh s našimi zkušenostmi ve vývoji testů pro rakovinu, které jsou optimalizovány pro klinické užití a pro pacienty, a s naší expertní znalostí a komerčními kanály."

Oncotype SEQ představuje první z testů na principu tekutých biopsií, které se Genomic Helath chystá předvést v rámci uvedení platformy Genomic Intelligence: Oncotype IQ™. Toto portfolio genomických testů a sužeb se v současné době skládá z vlajkové lodě této společnosti – testů Oncotype DX genové exprese, které již byly využity při volbě léčby pro více než 600 000 pacientů s rakovinou po celém světě. V budoucnosti plánuje společnost Genomic Health rozšířit svoje portfolio testů pomocí vlastního produktového vývoje i partnerstvím za účelem zahrnutí dodatečné tkáně a krevních testů pro management a monitoring různých typů rakoviny.

Zpět